Sadarbība ar Rīgas Stradiņa universitātes bakalaura programmas

Sadarbība ar Rīgas Stradiņa universitātes bakalaura programmas "Ergoterapija" studentiem

Monday, May 28, 2018 0 Komentāri

Šodien uzņēmumā smartkids.lv viesojās topošie ergoterapeiti

Rīgas Stradiņa universitātes bakalaura programmas Ergoterapija trešā studiju gada studenti Alise Bičole, Terēze Frišava, Ketija Anna Iosava, Madara Miķelsone un Romāns Narme 23. maijā devās uz Brocēnu vidusskolu, lai izglītotu un informētu sākumskolas vecuma bērnu vecākus un pedagogus par ergonomiskas mugursomas un mācību vides nepieciešamību. Ergonomika ir darba procesa un vides piemērošana cilvēka garīgajām un fiziskajām spējām, lai cilvēks spētu darbu izpildīt efektīvi, neizraisot sev veselības problēmas.

Studenti bija sagatavojuši informatīvo materiālu plakāta un bukleta veidā. Veiksmīgi sadarbojoties ar smartkids.lv vadītāju un īpašnieci Ildzi Voitu, studentiem tika nodrošināti uzskates materiāli – dažādu izmēru ergonomiskās mugursomas, kuras tika demonstrētas arī lekcijā.

Liela nozīme ir ne tikai pareizai mugursomas izvēlei, bet arī pareizai mugursomas lietošanai. Nepareizi lietota mugursoma var veicināt stājas asimetriju un, tai saglabājoties ilgstoši, var veidoties muskuļu disbalanss. Vecāki un pedagogi tika informēti par pareizu un ergonomisku sēdēšanas pozu un mācību vides iekārtošanu atbilstīgi bērna antropometriskajiem rādītājiem. Pareiza sēdēšanas poza pasargā locītavas, samazina muskuļu saspringumu un nodrošina labākas koncentrēšanās spējas. Studenti vēlas vērst uzmanību, ka ne vienmēr ir nepieciešams iegādāties speciāli pielāgotas mugursomas vai mēbeles, bet svarīgi ir pareizi izmantot esošos resursus.

Raksts pārpublicēts no RSU mājas lapas:  https://www.rsu.lv/aktualitates/ergoterapijas-studenti-dodas-izglitot-brocenu-vidusskolu

Atstāj savu komentāru